Kirch Szabolcs mások útibeszámolóiból merít ötletet
Kirch Szabolcs mások útibeszámolóiból merít ötletet
A Konvencionális Gépészeti Osztályon dolgozó Kirch Szabolcs bonyhádi fiatalember. Gyermekkorában rendszeresen utaztak szüleivel és öccsével itthon és külföldön egyaránt. Nyáron a tengerekhez mentek Görög-, Horvát-, Olaszországba, télen pedig az aktív síelésé volt a főszerep Ausztriában, Szlovákiában, Francia- vagy Németországban. – A kilencvenes évek közepén kezdtünk síelni egy nagy bonyhádi baráti körrel, Dávid öcsém még óvodás volt, de már csatlakozott. Jobb években többször is eljutottunk egy-egy „síparadicsomba”, újabb és újabb helyeket felfedezve. Nagy szerelem lett ez a sportág – kezdi a téli utakkal. Ugyanígy volt a különböző tengerpartokkal is, ahol napokat úszkált snorkellel, később egy rövid ideig palackkal is búvárkodott.
Természetesen a strandolás mellett városnézésre is sort kerített a család, amit gyerekként még untak a fiúk. A vezető épületgépész technológiai szakértő nem gondolja magát nagy utazónak, de sok szép helyre eljutott ilyen-olyan úton-módon. Például a Bonyhádi Ifjúsági Fúvószenekarral – amelyben trombitált – Németországba, vagy az Erasmus-program keretében négy hónapra Ausztriába.
Paksi párjával – aki immár felesége –, Klaudiával éppen csak megismerkedett tíz évvel ezelőtt, amikor ösztöndíjasként nyugati szomszédunkba költözött. A távolság próbáját kiállta a kapcsolatuk, s az egyetemet már párként Pécsen végezték. Nászútjukat eredetileg Egyiptomba tervezték, mert még nem jártak ott. Viszont egy korábbi kolléga beszámolói adták az inspirációt és bátorságot, hogy önálló szervezésben végül Thaiföld felé vegyék az irányt ’19 decemberében. – Ez az ország egy ékszerdoboz! A „mosoly országában” mindenki barátságos, gazdaságuk főként a turizmusra épül. Angol nyelvtudás és egy SIM kártya segítségével bárhova eljuthat az ember kényelmesen, könnyen tájékozódva – meséli lelkesen. Három napot töltöttek a csodás világ- és fővárosban, Bangkokban. Majd délre a mesés tengerpartokhoz repültek újabb három „mézes napra” Krabi tartományba, Ao Nang városba. Ahonnan végül áthajóztak Phuket-szigetre, amit Patong városból fedeztek fel maguknak további négy nap során. Szabolcsék Nimród fia hároméves, Merse féléves múlt, így az utazások – kis túlzással – a játszóterekig, bonyhádi nagyszülőkig rövidülnek egy időre. Ugyan tavaly januárban még elindultak Dél-Tirolba Nimróddal hármasban, hogy a síelés kezdeti lépéseit vagy inkább csúszásait megmutassák neki, de az öcsi érkezésével most inkább a hazai tájakat keresik fel újra. Kisgyerekes programnak is tudja ajánlani a vadregényes Szigetközt, Csongrád közelében a Körös-torok szabadstrandot, a kihagyhatatlan Balatont minden partjával és hangulatával, Mátrafüredet, és akár a paksi faházas sörkertet is kellemes miliőjével, ahol gyermek és szülő is kikapcsolódhat. – Szerencsés, hogy Paks nagyjából az ország közepén van, és egy órán belül több nagyváros, látnivaló és gyermekprogram is elérhető – emeli ki a város egyik előnyét, ahova hat éve költözött. Az egyetem befejezése után úgy gondolták, itt érdemes letelepedni, amit egyáltalán nem bántak meg.
Szeretik a gasztronómiát, nem finnyásak, így utazásaik során szívesen kóstolják meg a helyi specialitásokat. Utazásaik relikviáinak főként a rengeteg fotót tekinti, de utóbbi időben egy-egy karkötőt hozott haza még emlékbe, amelyeket szívesen hord. Édesanyja, Kirchné Máté Réka hivatásos fotós és szintén járt már sokfelé a világban. Utazásairól készült képeit több kiállításon megcsodálhatta a közönség. Szabolcs tíz éve rendezi albumba fotóit, amit másnak is jó szívvel ajánl. – Sokszor az emberek csak feltöltik egy tárhelyre a képeket és ott hagyják. Gyorsan elrepül egy év, és elfelejtik, mennyi minden történt velük. A fotóalbumok sokat segítenek a múltidézésben és a gyermekeimnek is jó fogódzkodók lesznek később – érvel. Bakancslistájukon jelenleg az eddig elmaradt Egyiptom szerepel annak történelme, ókori építészete miatt. Illetve kis hazánkban a sárospataki tengerszem, ahova bár elindultak, de nem jutottak el: autójukkal úgy beragadtak a sárba, hogy még az autómentőt is ki kellett húzni. – Végül egy UAZ terepjáró segített ki minket szorult helyzetünkből – zárja vidáman gondolatait.