Feljebb
Bejelentkezés

a hazai villamosenergia-ipar

Állás megnevezése Junior IT biztonsági szakértő

A Paks II. Zrt.-nél folyó feladatok – új paksi telephelyű atomerőművi blokkok létesítésének előkészítése – ellátásához keresünk

junior IT biztonsági szakértő

munkatársat

Feladatok

  • A Társaság saját üzemeltetésű vagy külső szolgáltató által üzemeltetett IT rendszerei védelmét biztosító alkalmazások vagy védelmi rendszerek kulcsfelhasználói szintű használata, továbbá az ezekhez kapcsolódó napi, operatív IT biztonsági feladatok elvégzése.
  • IT biztonsági sebezhetőségek és kockázatok felmérése, az eredmények technikai szintű értékelése és a javító intézkedések végrehajtásának felügyelete
  • IT biztonsági események és incidensek kezelése, kivizsgálása és dokumentálása.

  • Informatikai rendszerek, eszközök bevezetésének IT biztonsági támogatása, ellenőrzése és vizsgálata

  • Beszállítók által a Társaság részére biztosított IT rendszerekhez kapcsolódó napi, operatív IT biztonsági feladatok ellátása

  • A Társaság IT biztonságának folyamatos monitorozása , valamint az új atomerőművi blokkok létesítésének előkészítésével kapcsolatosan az IT biztonságot érintő folyamatok technikai támogatása és az IT biztonsági feladatok operatív végrehajtása

  • IT biztonsággal kapcsolatos problémák, hiányosságok feltárása, megoldási javaslatok előkészítése

Elvárások
  • Szakirányú műszaki/informatikai főiskolai vagy egyetemi végzettség

  • Informatikai infrastruktúra (hálózat, kiszolgálók, munkaállomások, alkalmazások) üzemeltetése és IT biztonsági rendszerek (tűzfal, IDS/IPS, SIEM, AV, DLP stb.) adminisztrálása területén szerzett alapszintű gyakorlat, esetleg 1-2 év üzemeltetői tapasztalat

  • Angol középfokú nyelvtudás

Készségek
  • Nyitottság, kezdeményezőkészség

  • Kutató, elemző és értékelő gondolkozásmód

  • Jó kommunikációs és problémamegoldó készség

  • Gyakorlatiasság, terhelhetőség, döntésképesség

  • Önállóság, precizitás, megbízhatóság

  • Rugalmasság, alkalmazkodó képesség, csapatszellem

  • Az informatikai- és információbiztonsági szabványok, ajánlások ismerete

  • Informatikai (ITIL, CompTIA stb.), információ- és IT biztonsági minősítések (CISA, CISSP, CEH, CompTIA stb.) megléte

  • Informatikai rendszerek, alkalmazások biztonsági tesztelési, sérülékenység vizsgálati (OWASP stb.) módszertanok és eszközök ismerete

Amit kínálunk
  • Magyarország legnagyobb energetikai beruházásában való aktív részvétel.

  • Versenyképes jövedelem és széleskörű juttatási csomag.

  • Folyamatos szakmai fejlődés és kihívásokkal teli, felelősségteljes feladatok.

Munkavégzés helye     Paks, alkalmanként Budapest

A meghirdetett pozícióra olyan pályakezdő vagy junior személyek jelentkezését várjuk, akik legalább alapszintű IT infrastruktúra üzemeltetési gyakorlattal és az IT biztonsági rendszerek, technológiák alkalmazása területén 1-2 év tapasztalattal rendelkeznek.