Feljebb
Bejelentkezés

Állás megnevezése Mérnök leszek a Paks II.-nél! – Radioaktívhulladék-kezelési mérnök

A „Mérnök leszek a Paks II.-nél!” program keretében

radioaktívhulladék-kezelési mérnök

munkatársat keresünk az új, paksi telephelyű atomerőmű blokkok létesítésével kapcsolatos feladatok támogatásához, a Vegyészeti, Sugár- és Környezetvédelmi Osztályra

Tudtad, hogy

  • mekkora az atomerőművekben és a széntüzelésű erőművekben képződő hulladékok mennyiségének aránya?
  • az atomerőmű üzemeltetése során keletkező radioaktív hulladékok nagyobb hányada kis- és nagyon kis aktivitású hulladék?
  • a radioaktívhulladék-kezelési technológiák alkalmazásával jelentősen csökkenthető a végleges elhelyezésre kerülő radioaktív hulladékok térfogata?
  • a radioaktív hulladékok kezelése a szelektív gyűjtéssel kezdődik?

Érdekelne, hogy milyen elvek szerint, hogyan működnek az atomerőmű radioaktívhulladék-kezelő és feldolgozó rendszerei? A gyakorlatban mit jelentenek az olyan kifejezések, mint cementezés, szuperkompaktálás? Ha igen, akkor jelentkezz radioaktívhulladék-kezelési mérnöknek és mi segítünk megismerni mindezt!

Feladatok
  • az új atomerőművi blokkok radioaktívhulladék-kezelési rendszereihez és berendezéseihez kapcsolódó műszaki feladatok ellátása, támogatása
  • radioaktívhulladék-kezelési rendszerek és berendezések műszaki dokumentumainak véleményezése, értékelése
  • részvétel a radioaktívhulladék-kezelési berendezések szállítóival való szakmai egyeztetéseken
  • a primerkör 3D (BIM) modelljének ellenőrzése, a Vállalat saját létesítménymodelljének elkészítésében való részvétel
Elvárások
  • befejezett BSc és folyamatban lévő műszaki szakirányú MSc tanulmányok
  • legalább középfokú angol nyelvtudás
  • motiváltság, szakma iránti érdeklődés
  • MS Office felhasználói szintű ismerete
Készségek
  • nyitottság, kezdeményezőkészség, tudásvágy
  • önállóság, gyakorlatiasság, problémamegoldó attitűd
  • precizitás, megbízhatóság
  • terhelhetőség
  • rugalmasság, alkalmazkodó képesség, csapatszellem
Előnyt jelent
  • vegyészmérnöki vagy környezetmérnöki szak
  • szakmai versenyen elért kiemelkedő eredmény
  • Excel, Word és MS Access felhasználói ismeretek
  • gépészeti rendszerek és berendezések ismerete (jó érdemjegy az e területet lefedő tárgyakból)
Amit kínálunk
  • részmunkaidős munkaviszony az évszázad legnagyobb ipari beruházásában, legalább heti 20 órás munkavégzés
  • versenyképes juttatási csomag
  • folyamatos szakmai fejlődés, izgalmas feladatok
  • szakmai képzések, angol nyelvtudás fejlesztése
  • kötelező szakmai gyakorlat igazolása
  • szakmai támogatás a tanulmányok sikeres befejezéséhez
  • diplomamunka elkészítése, külső konzulens biztosítása
  • a diploma megszerzését követően pályakezdő pozíció (az aktuális létszámigény alapján)
  • igény szerint céges utaztatás biztosítása (kisbusszal) Budapest-Paks-Budapest útvonalon minden nap
Munkavégzés helye

Paks