Feljebb
Bejelentkezés

a hazai villamosenergia-ipar

Állás megnevezése infrastruktúra üzemeltetési szakértő

A Paks II. Zrt.-nél folyó feladatok – új paksi telephelyű atomerőművi blokkok létesítésének előkészítése – ellátásához keresünk

infrastruktúra üzemeltetési szakértő

munkatársat

Feladatok
  • IT szoftver és hardver infrastruktúra üzemeltetése, optimalizálása (Microsoft Windows és Linux szerver, Virtualizációs réteg és egyéb infrastruktúra komponensek)

  • L2 szakértői részvétel az incidens-, változás- és problémakezelési folyamatokban

  • SLA monitorozás és szükség esetén beavatkozások indítása

  • Rendszerek/alkalmazások működésének felügyelete, monitorozása.

  • Automatizált folyamatok tervezése, kivitelezése alkalmazásterítés, patch management, konfiguráció változás területén.

  • Rendszerek tervezése, telepítése, üzembe helyezése, üzemeltetése, frissítése, karbantartása

Elvárások
  • Felsőfokú informatikai szakirányú végzettség

  • VMware és HyperV üzemeltetési tapasztalatok

  • Középfokú angol nyelvtudás.

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

  • Microsoft kiszolgáló technológiák ismerete, üzemeltetési tapasztalat (Active Directory, Windows szerver, Windows kliens, Windows hálózati technológiák, DNS, DHCP, Exchange, MS SQL)

  • Kapacitás és teljesítménytervezés, monitorozás, naplózás, archiválási ismeretek

  • Magabiztos IPv4 hálózati ismeretek

  • Scriptkészítési tapasztalat

  • Logelemzési, hibakeresési tapasztalatok

  • MSSQL adatbázis technológia ismerete

Készségek
  • Fejlett problémamegoldási- és együttműködési készség

  • Rendszerszemléletű, ugyanakkor analitikus gondolkodásmód

  • Pontos, precíz munkavégzés

  • Terhelhetőség, rugalmasság, magas stressztűrő képesség

  • nyitottság, kezdeményezőkészség;

  • stratégiai gondolkodás, rendszerszemlélet, folyamatszemlélet, csapatmunka;

  • kiváló kommunikációs és problémamegoldó készség;

  • gyakorlatiasság, terhelhetőség, döntésképesség;

  • önállóság, precizitás, megbízhatóság;

  • rugalmasság, alkalmazkodó képesség, csapatszellem;

  • projektszemlélet.

    Előnyt jelent
    • ITIL módszertan és ticketing rendszer ismerete,

    • Microsoft System Center termékek ismerete, üzemeltetési tapasztalat (SCCM, SCOM, Orchestrator).

    • Tapasztalat Powershell szkriptelési környezetben.

    • Storage és SAN logikai ismeretek

    • Adatbázis (MSSQL, MySQL, Oracle) adminisztrátori ismeretek

    Amit kínálunk
    • Magyarország legnagyobb energetikai beruházásában való aktív részvétel

    • versenyképes jövedelem és széleskörű juttatási csomag

    • folyamatos szakmai fejlődés és kihívásokkal teli, felelősségteljes feladatok

    Munkavégzés helye     Paks