Feljebb
Bejelentkezés

Állás megnevezése Biztonsági elemzési (Reaktorfizikus) főszakértő
  A Paks II. Zrt.-nél folyó feladatok – új paksi telephelyű atomerőművi blokkok létesítésének előkészítése – ellátásához keresünk Biztonsági elemzési (Reaktorfizikus) főszakértő munkatársat.
Feladatok
    • Műszaki dokumentáció nukleáris biztonsági követelményeket érintő és biztonsági elemzésekre vonatkozó, illetve csatolt reaktorfizikai kódokhoz kapcsolódó fejezeteinek véleményezése, véleményezés szervezése és irányítása
    • Részvétel a szállítóval folytatott, a nukleáris biztonsági követelményeket, csatolt kódú biztonsági elemzéseket érintő fejezeteihez kapcsolódó konzultációkban, tárgyalásokon, tárgyalási csoportok vezetésében
    • A csatolt reaktorfizikai kódokkal összefüggő műszaki feladatok koordinálása, az üzemanyag felhasználásának engedélyeztetésében való közreműködés
    • Részvétel a műszaki dokumentációk a nukleáris biztonságot és biztonsági elemzések fejezeteihez kapcsolódó követelmények teljesülésének értékelésében, az értékelés irányításában
    • Determinisztikus biztonsági, értékelések készítése, készíttetése felülvizsgálata, értékelése
      • Csatolt reaktorfizikai kódokkal
      • Reaktor normál üzemével összefüggően
      • Reaktor üzemzavari helyzeteire
      • Egyéb, nukleáris biztonságot érintő kérdésekben
    • Biztonsági elemzésekből adódó korlátok, keretparaméterek ellenőrzésére, mérésére, betartására vonatkozó technológiák, szabályok, módszerek meghatározása, vagy meghatároztatása, felülvizsgálata, értékelése
    • Nukleáris biztonságot érintő technológiák, műszaki megoldások értékelése, fejlesztésében, ellenőrzésében, értékelésében való részvétel
    • Szimulációs rendszerkódok, neutronfizikai és termohidraulikai csatolt kódok alkalmazása biztonsági elfogadási kritériumok meghatározásához
    • Projektekben való részvétel és közreműködés a nukleáris szakterületnek megfelelően
    Elvárások
    • Egyetemi diploma (MSc, Fizikus, Mérnök-fizikus, Energetikai mérnök, Atomerőműves szakmérnök)
    • 5 év releváns szakmai tapasztalat
    • középszintű angol nyelvismeret
    Készségek
    • Nyitottság, kezdeményezőkészség
    • Stratégiai gondolkodás, rendszerszemlélet, folyamatszemlélet, csapatmunka
    • Kiváló kommunikációs és problémamegoldó készség
    • Gyakorlatiasság, terhelhetőség
    • Önállóság, precizitás, megbízhatóság
    • Rugalmasság, alkalmazkodó képesség, csapatszellem
    • MS Office felhasználói szintű ismerete
    Előnyt jelent
    Amit kínálunk
    • Versenyképes jövedelem és széleskörű juttatási csomag
    • Folyamatos szakmai fejlődés és kihívásokkal teli, felelősségteljes feladatok
    Munkavégzés helye Paks