Feljebb
Bejelentkezés

Állás megnevezése Mérnök leszek a Paks II.-nél! - Primerköri mérnök

A „Mérnök leszek a Paks II.-nél!” program keretében

primerköri mérnök

munkatársat keresünk az új, paksi telephelyű atomerőművi blokkok létesítésével kapcsolatos feladatok támogatásához, a Primerköri Gépészeti Osztályra

Tudtad, hogy

  • az atomerőmű „szíve” a primer kör, a konténment, és benne a több mint 11 m magas, 330 000 kg súlyú reaktortartály?
  • a reaktortartályban a nyomás 162 bar, a hőmérséklet 300 oC és óránként közel 90 000 m3 hűtőközeg áramlik át?
  • a szintén 330 000 kg súlyú gőzfejlesztőben 225 oC-on óránként 1600 tonna gőz képződik?
  • mi a feladata a zónaolvadék csapdának és mikor lép működésbe?

Érdekelne, hogyan néz ki és milyen utat jár be a nukleáris fűtőanyag? Vagy milyen elvek szerint, hogyan működnek az atomerőmű biztonsági berendezései, rendszerei? A gyakorlatban mit jelentenek az olyan kifejezések, mint bóros szabályozás, „jód-gödör”? Ha igen, akkor jelentkezz primerköri mérnöknek és mi segítünk megismerni mindezt.

Feladatok
  • az új atomerőművi blokkok primerköri gépészeti rendszereihez és berendezéseihez kapcsolódó műszaki feladatok ellátása, támogatása

  • primerköri gépészeti rendszerek és berendezések műszaki dokumentumainak véleményezése, értékelése

  • részvétel a primerköri gépészeti berendezések szállítóival való szakmai egyeztetéseken

  • a primerkör 3D (BIM) modelljének ellenőrzése, a Vállalat saját létesítménymodelljének elkészítésében való részvétel

Elvárások
  • befejezett BSc és folyamatban lévő műszaki szakirányú MSc tanulmányok

  • legalább középfokú angol nyelvtudás

  • motiváltság, szakma iránti érdeklődés

  • MS Office felhasználói szintű ismerete

Készségek
  • nyitottság, kezdeményezőkészség, tudásvágy

  • önállóság, gyakorlatiasság, problémamegoldó attitűd

  • precizitás, megbízhatóság

  • terhelhetőség

  • rugalmasság, alkalmazkodó képesség, csapatszellem

Előnyt jelent
  • gépészmérnöki vagy energetikai mérnök szak

  • szakmai versenyen elért kiemelkedő eredmény

  • Excel és Word VBA programozási ismeretek

  • NavisWorks program felhasználói szintű ismerete

  • MS Access adatbázisok használatának és készítésének ismerete

  • áramlástani berendezések, rendszerek, jelenségek ismerete (jó érdemjegy az e területet lefedő tárgyakból)

Amit kínálunk
  • részmunkaidős munkaviszony az évszázad legnagyobb ipari beruházásában, legalább heti 20 órás munkavégzés

  • versenyképes juttatási csomag

  • folyamatos szakmai fejlődés, izgalmas feladatok

  • szakmai képzések, angol nyelvtudás fejlesztése

  • kötelező szakmai gyakorlat igazolása

  • szakmai támogatás a tanulmányok sikeres befejezéséhez

  • szakmai támogatás a diplomamunka elkészítésében, külső konzulens biztosítása

  • a diploma megszerzését követően pályakezdő pozíció (az aktuális létszámigény alapján)

  • Igény szerint céges utaztatás biztosítása (kisbusszal) Budapest-Paks-Budapest útvonalon minden nap

Munkavégzés helye     Paks