Feljebb
Bejelentkezés

Állás megnevezése Mérnök leszek a Paks II.-nél! - Determinisztikus biztonsági elemzési munkatárs

A „Mérnök leszek a Paks II.-nél!” program keretében

determinisztikus biztonsági elemzési munkatárs

munkatársat keresünk az új, paksi telephelyű atomerőművi blokkok előkészítésével kapcsolatos feladatok támogatásához, a Nukleáris Osztályra

Feladatok
  • műszaki és biztonsági elemzések, értékelések készítése, felülvizsgálata, értékelése

  • a műszaki ajánlat és műszaki dokumentáció nukleáris biztonsági követelményeket érintő, determinisztikus biztonsági elemzéseinek, illetve fejezeteinek véleményezése

  • a szállítóval folytatott szakirányú konzultációkon való részvétel

  • a determinisztikus biztonsági elemzéseket érintő fejezetek és az ehhez kapcsolódó követelmények teljesülésének értékelése

  • szimulációs rendszerkódok, nukleáris biztonsági elemzésekhez használt kódok alkalmazása, determinisztikus biztonsági elemzésekhez, korlátok és keretparaméterek ellenőrzéséhez, biztonsági értékelésekhez, üzemzavar elemzések készítése, kiemelt figyelemmel a termohidraulikai elemzésekre

  • részvétel a nukleáris biztonságot érintő technológiák, műszaki megoldások ellenőrzésében, értékelésében

  • együttműködés és adatszolgáltatás a működési, karbantartási tevékenységek gazdaságossági elemzéseiben

  • a reaktor normál üzemére és az üzemzavari helyzeteire készített biztonsági kockázat elemzések készítése, elemzések értékelése, felülvizsgálata.

Elvárások
  • befejezett BSc és folyamatban lévő szakirányú MSc tanulmányok- (fizikus, mérnök-fizikus, energetikai mérnök, atomerőműves szakmérnök)

  • legalább középfokú angol nyelvtudás

  • motiváltság, szakma iránti érdeklődés

  • MS Office felhasználói szintű ismerete

Készségek
  • nyitottság, kezdeményezőkészség

  • önállóság, gyakorlatiasság, problémamegoldó attitűd

  • precizitás, megbízhatóság

  • terhelhetőség

  • rugalmasság, alkalmazkodó képesség, csapatszellem

Előnyt jelent
  • szakmai versenyen elért kiemelkedő eredmény

  • diplomamunkáért kapott dicséret, diplomamunka pályázaton elért eredmény

  • Köztársasági Ösztöndíj

Amit kínálunk
  • részmunkaidős munkaviszony, legalább heti 20 órás munkavégzés

  • versenyképes juttatási csomag

  • gyakorlatias feladatok

  • kötelező szakmai gyakorlat igazolása

  • szakmai támogatás a tanulmányok sikeres befejezéséhez

  • diplomamunka elkészítése, külső konzulens biztosítása

  • a diploma megszerzését követően pályakezdő pozíció (az aktuális létszámigény alapján)

Munkavégzés helye     Paks